405540

Nowy produkt

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

Kolumna filtracyjna ze stali nierdzewnej, podwieszana, w zestawie akcesoria i węgiel aktywny

138,00 zł

Więcej informacji

Kolumna filtracyjna ze stali nierdzewnej z uchwytem umożliwiającym podwieszenie to niezwykle wygodne i solidne urządzenie ułatwiające proces oczyszczania / korekty smaku i zapachu wody pitnej oraz spirytualiów. Prezentowane urządzenie sprzedawane jest w zestawie z wężykiem silikonowym, uchwytem, zaciskiem oraz opakowaniem węgla kokosowego (460g).


  • Do korekty smaku i zapachu destylatu - kolumna filtracyjna pozwala przy użyciu węgla aktywnego poprawić zapach i złagodzić smak wody pitnej oraz spirytualiów.
  • Kompletny zestaw - produkt sprzedawany jest w zestawie z węglem aktywnym kokosowym, wężykiem silikonowym oraz akcesoriami (uchwytem i zaciskiem do wężyków).
  • Wygodna podstawka oraz uchwyt - kolumna wyposażona jest w podstawkę, dzięki której stabilnie postawisz ją na płaskiej powierzchni oraz w uchwyt, który umożliwi jej podwieszenie.
  • Wysoka jakość - kolumna wykonana jest z solidnej stali nierdzewnej dzięki czemu w przeciwieństwie do szklanych kolumn nigdy się nie potłucze i posłuży Ci przez lata.
  • Do stosowania z aparatami destylacyjnymi i niezależnie - urządzenie można podłączyć bezpośrednio do aparatu destylacyjnego lub stosować bez jego użycia.
  • Pojemność 450 ml - w kolumnie mieści się jednorazowo ok. 450 ml węgla aktywnego.


Chcesz aby Twoja woda pitna była odpowiednio oczyszczona, a także pozbawiona niechcianego posmaku i zapachu? Przygotowujesz własne spirytualia i chcesz zadbać o jak najwyższą ich jakość? Kolumna filtracyjna pomoże Ci w dokonaniu harmonizacji, czyli korekty smaku i zapachu wraz z dbałością o jak najlepsze oczyszczenie cieczy. Niezbędnym składnikiem w procesie jest węgiel aktywny (dostępny w zestawie), który doskonale adsorbuje niepożądane zanieczyszczenia i aromaty.

Przy użyciu całego zestawu dzięki silnie porowatej strukturze węgla, substancje niekorzystnie wpływające na jakość alkoholi i wody zostaną pochłonięte, a Ty będziesz mógł cieszyć się charakterystyczną specyfiką smaku i aromatu destylatów. Kolumna filtracyjna wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwała, posłuży Ci przez lata.

Dołączony do zestawu plastikowy uchwyt stabilizuje wężyk na krawędzi naczynia z odbieranym płynem i zapobiega jego zagięciom, zacisk pozwala z kolei na regulację przepływu destylatu.Specyfikacja kolumny:materiał - stal nierdzewna dwa króćce o średnicy 8 mm na wężyki silikonowe stopka/podstawka - umożliwiająca postawienie na płaskiej powierzchni uchwyt na szczycie kolumny - umożliwiający podwieszenie pod chłodnicę, do bezpośredniej filtracji podczas procesu destylacji średnica zewnętrzna rury 5 cm wysokość filtra 45 cm wysokość całkowita z podstawą 50 cm w kolumnie mieści się jednorazowo ok. 450 ml węgla aktywnegoSposób użycia:Odmierz odpowiednią długość wężyka silikonowego do króćca dolnego i górnego, następnie naciągnij go na króćce. Na wężyku podłączonym do dolnego króćca, zainstaluj zacisk, który posłuży do ustawienia prędkości przepływu cieczy do filtracji. Do filtra wsyp węgiel (wcześniej przygotowany zgodnie z instrukcją na opakowaniu) w takiej ilości, aby wypełniał filtr na wysokość ok. 1-2 cm poniżej górnego króćca przelewowego. Kolumnę zasypaną węglem zalej od góry płynem przeznaczonym do filtracji, w ilości ok. 3/4 jej wysokości. Wężyk podłączony do dolnego króćca opuść w dół, odblokuj zacisk, tak aby płyn z kolumny zaczął spływać wężykiem. Kiedy płyn będzie u jego szczytu, wężyk umieść szybko w naczyniu z płynem do filtracji, następnie całe naczynie umieść powyżej kolumny filtracyjnej. Na krawędzi naczynia zamontuj uchwyt i umieść w nim wężyk, dzięki temu w trakcie procesu filtracji nie będzie się on przesuwał i zaginał. Reguluj prędkość przepływu płynu za pomocą zacisku. Wężyk przelewowy podłączony na górnym króćcu, umieść w naczyniu do odbioru przefiltrowanej cieczy. Aby zapobiec przedostaniu się ewentualnych zanieczyszczeń z węgla do filtrowanego płynu, wężyk z odbieranym płynem powinien znajdować się na lejku wyłożonym ręcznikiem papierowym.

22 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Najczęściej kupowane

Informacje

Poradniki

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

Tagi

Ostatnio przeglądane