405117

Nowy produkt

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

Węgiel aktywny kamienny mineralny 0,86 kg

23,00 zł

Więcej informacji

Węgiel aktywny kamienny, mineralny - 0,86 kg, na 40 L, granulacja 1,0 - 3,6 mm, aktywność adsorpcji > 60%, do oczyszczenia, korekty smaku i zapachu wody i alkoholi

  • ​Korekta smaku i zapachu - węgiel aktywny, kamienny, mineralny gwarantuje wysoki stopień oczyszczenia.
  • Silna porowata struktura - skutecznie pochłania substancje niekorzystnie wpływające na jakość cieczy.
  • Wysoka jakość - granulacja węgla 1,0 - 3,6 mm oraz aktywność adsorpcji >60%.
  • Łagodny smak bez drożdżowego aromatu - ceniony przez liczne grono koneserów.
  • Na 40 L alkoholu - opakowanie o gramaturze 0,86 kg wystarcza na harmonizację ok. 40 L płynu.


Węgiel aktywny kamienny, mineralny został wyprodukowany specjalnie do harmonizacji (korekty) smaku i zapachu wody pitnej oraz spirytualiów. Węgiel kamienny mineralny w porównaniu do węgla aktywnego kokosowego nie tylko skutecznie pochłania substancje niekorzystnie wpływające na jakość płynów, ale także pozwala na zachowanie części minerałów, umożliwiając korektę i zharmonizowanie smaku oraz zapachu. W porównaniu do węgla drzewnego brzozowego, węgiel kamienny nie zachowuje charakterystycznej specyfiki smaku i aromatu destylatów.


Najważniejszymi parametrami przy ocenie użyteczności węgla aktywnego są granulacja oraz aktywność adsorpcji, która świadczy o zdolnościach sorpcyjnych węgli - im wyższa zdolność adsorpcji na danym węglu, tym większa objętość porów i więcej miejsca na zanieczyszczenia, a co za tym idzie - lepsze zdolności sorpcyjne zanieczyszczeń z cieczy takich jak: barwa, związki wpływające na smak i zapach, generalnie związki organiczne (TOC) oraz związki chloru.


Składniki: węgiel aktywny kamienny


Istotne cechy:

• Gramatura 0,86 kg

• Granulacja 1,0 - 3,6 mm

• Aktywność adsorpcji >60%

• Na 40 L alkoholu

• Łagodny smak, bez drożdżowego aromatu


Sposób użycia:

Przed użyciem węgiel aktywny namocz w wodzie destylowanej przez 24 godziny celem usunięcia pęcherzyków powietrza. Zasada stosowania węgla aktywnego jest podobna do tej stosowanej w typowych filtrach wodnych. Czas przepływu 1 L płynu przez złoże powinien wynosić minimum 60 minut (efektywność pochłaniania niepożądanych substancji zależy od czasu kontaktu płynu z adsorbentem). Alternatywnie, węgiel aktywny można umieścić w nylonowej siateczce i włożyć bezpośrednio do pojemnika z oczyszczanym płynem na czas nie krótszy niż 6 godzin, systematycznie mieszając.


Zalecenia: W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zaleca się schłodzenie płynu do ok. 10°C. lub rozcieńczenie do ok. 50%.

21 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Najczęściej kupowane

Informacje

Poradniki

Producenci

Nowe produkty

Dostawcy

Tagi

Ostatnio przeglądane