610507

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy produkt


Butelka na wodę, butelka na nalewkę, butelka na sok, 250 ml 1 sztuka

2,80 zł

Więcej informacji

Szklana butelka na wodę, soki owocowe lub warzywne, lekkie ciderini, miody, nalewki, wina, kompoty czy gustowny wazon pełen kwiatów lub wypełniony jedynie promieniami słońca? To eleganckie naczynie, wykonane z wysokiej jakości, przezroczystego szkła, pozwoli Ci bezpiecznie przechowywać ulubione trunki oraz kwiaty, przy okazji zdobiąc wnętrze Twojego domu czy ogrodu. To wyjątkowa butelka, która skradnie Ci serce…

 • O eleganckiej formie - uniwersalny, prosty kształt butelki oraz subtelne zdobienia sprawią, że świetnie zaprezentuje się ona zarówno w spiżarni, domowym barku, jak i na biesiadnym stole. Będzie również świetnym prezentem na różne okazje. 
 • Bezpieczna dla Twojego zdrowia - użyte szkło posiada wszelkie atesty zezwalające na kontakt z produktami spożywczymi – również z alkoholem!
 • Ekologiczna i przyjazna dla środowiska - jest przedmiotem wielokrotnego użytku, a materiał, z którego jest stworzona, może być ponownie przetwarzany.
 • Łatwa w użyciu i w czyszczeniu - wygodna, szeroka szyjka (o średnicy 5,4 cm) umożliwia bezproblemowe wyciągnięcie z jej wnętrza owocowego lub warzywnego wsadu, jak również dokładne jej wyczyszczenie (sprawnie umyjesz ją w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych np. pirosiarczynu potasu).
 • Z zakrętką typu weck oraz metalowymi klamrami - wybierając nasz produkt, nie musisz zastanawiać się czym zamkniesz butelkę. Wraz z nią otrzymujesz bowiem dedykowaną zakrętkę typu weck, o wewnętrznej średnicy 5,3 cm oraz metalowe klamry.

Ogromną zaletą butelki jest klasyczna, elegancka forma, która wpisuje się idealnie w stylistykę większości wnętrz domów i ogrodów. Butelka sprawdzi się doskonale jako naczynie użytkowe do przechowywania rozmaitych soków, napojów (również alkoholowych) ale także może służyć jako stylowy wazon czy gustowna dekoracja. Co istotne, Butelkę od Serca wykonaliśmy ze szkła i dlatego jest ona produktem wielokrotnego użytku, którego materiał może być ponownie przetwarzany. Łatwa w użyciu i czyszczeniu - praca z nią to czysta przyjemność. Dzięki szerokiej szyjce (o średnicy 5,4 cm) bezproblemowo wyciągniesz z jej wnętrza owocowy lub warzywny wsad, a następnie dokładnie ją wyczyścisz (sprawnie umyjesz ją w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych np. pirosiarczynu potasu).

Podana cena dotyczy 1 sztuki butelki z dedykowaną zakrętką.

Domowe ciderini różane

Składniki na 7 L gazowanego napoju:

 • mieszanka kwiatowa
 • regulator kwasowości
 • drożdże do cydru Sweet
 • pożywka dla drożdży winiarskich
 • 1 kg cukru
 • 7 L wody

Przepis:

 1. Kwiaty zalać 2 litrami gorącej wody, w celu jak najlepszej ekstrakcji. Po 24 godzinach powstały napar (tylko płyn) wlać do balonu min. 10-litrowego.
 2. Sporządzić syrop cukrowy z 0,8 kg cukru i 3 l wody (cukier z wodą zagotować, zbierając powstałą pianę) i po wystygnięciu wlać go do balonu z naparem. Całość uzupełnić pozostałą ilością wody. Do tak przygotowanej mieszaniny dodać drożdże Sweet, pożywkę oraz regulator kwasowości (3 opakowania). Balon zamknąć za pomocą korka oraz rurki fermentacyjnej z wodą i całość odstawić do fermentacji na ok. 14 dni.
 3. Po tym czasie jeszcze fermentujący nastaw zlać znad osadu* (można przefiltrować przez gazę złożoną na pół lub worek filtracyjny).
 4. Przygotować odpowiednie butelki 0,5 L, np. do piwa, z dobranymi kapslami lub zakręcane, typu PET - wszystkie one muszą być odporne na ciśnienie, ponieważ będzie się w nich gromadził gaz (CO2).
 5. Napój rozlać do butelek**, dodając na każdy litr dwie łyżeczki cukru (ok. 8 g). Butelki dobrze zakręcić i pozostawić w celu nagazowania na 2-3 dni w temperaturze pokojowej.
 6. Po tym czasie wstawić je do chłodnego pomieszczenia (o temperaturze poniżej 13°C) lub do lodówki.

Tak przygotowane Ciderini polecamy wypić w ciągu 10-15 dni - wtedy smakuje najlepiej, zwłaszcza odpowiednio schłodzone.

* Przy obciągu znad osadu można skorygować smak napoju, dokwaszając go lub ewentualnie dosładzając, jeśli nastąpiło całkowite odfermentowanie.

** Przed rozlaniem do butelek sprawdzić - za pomocą cukromierza - zawartość cukru w fermentującym nastawie. Jeśli wynosi poniżej 3°Blg, dosłodzić wg przepisu. Przy wartości powyżej 4°Blg, zmniejszyć ilość cukru do 7 g, powyżej 5°Blg - do 6 g, a przy wyższych wartościach °Blg ilość cukru zmniejszać analogicznie. Jeśli Ciderini jest za mało słodkie, zamiast zwiększać ilość cukru fermentowalnego (co mogłoby spowodować zbyt duże nagromadzenie się CO2 i uszkodzenie butelek), można napój dosłodzić już w butelkach, stosując Ksylitol - słodzik nie pozostawiający negatywnego posmaku.

Smacznego! ...bo domowe jest lepsze!

Dane techniczne:

 • Ø wew. szyjki butelki 5,4 cm
 • W komplecie zamknięcie typu wek Ø wew. 5,3 cm
 • Wysokość kompletu ± 15,0 cm

Charakterystyka:

Szkło posiada wszelkie atesty zezwalające na kontakt z produktami spożywczymi.

Podana cena dotyczy jednej butelki z dedykowaną zakrętką.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Najczęściej kupowane

Informacje

Poradniki

Producenci

Nowe produkty

Dostawcy

Tagi

Ostatnio przeglądane