Nowy produkt

998 Przedmioty

Kompletny zestaw warzelniczy + kapslownica młotkowa i kapsle

179,00 zł

Więcej informacji

ZESTAW ZAWIERA:

È

FERMENTATOR 30L. Z POKRYWĄ I KRANEM
Plastikowy pojemnik fermentacyjny o pojemności 30l, niezbędny do przeprowadzenia fermentacji brzeczki piwnej. Fermentator dopuszczony do kontaktu z żywnością, posiada atest PZH HZ/09221/01. Do każdego pojemnika dodajemy kranik, dzięki któremu nie będziesz musiał męczyć się w czasie rozlewu młodego piwa do butelek.
TERMOMETR CIEKŁOKRYSTALICZNY
Termometr ciekłokrystaliczny (LCD) przyklejany na fermentator zapewni szybką i łatwą kontrolę temperatury w czasie fermentacji. Dzięki dokładnemu pomiarowi temperatury, będziesz miał pewność ze brzeczka nie jest za ciepła i że dodane do niej drożdże nie zginą.

 

RURKA FERMENTACYJNA
Rurki plastikowe
- wykonane z bardzo wysokiej jakości tworzywa sztucznego PVC, charakteryzującego się dużą wytrzymałością. Posiadają duże banieczki, co zapewnia wolniejsze odparowywanie wody w czasie prowadzonej fermentacji. Dopasowane są do otworu znajdującego się w korkach gumowych do balonów.

Charakterystyka produktu: :
Tworzywo, z którego wykonane są rurki posiadają wszelkie zezwolenia do kontaktu z żywnością, atest PZH.
Użytkowanie:
Rurka fermentacyjna wypełniona wodą stosowana jest w procesie fermentacji w celu zabezpieczenia zawartości nastawu przed natlenieniem, a jednocześnie umożliwia regularne wydobywanie się dwutlenku węgla powstającego podczas zachodzącego procesu.
Dzięki przesuwającemu się słupowi wody możemy obserwować zmieniającą się intensywność procesu fermentacji z etapu burzliwego (intensywne bulgotanie) do stacjonarnego. Rzeczą naturalną jest parowanie wody stąd pamiętać należy o uzupełnianiu jej poziomu w rurce. Niedopatrzenie tej czynności spowodować może zbyt intensywne natlenienie się płynu, co za tym idzie utlenienie się powstającego etanolu do kwasu octowego. Ten niekorzystny proces wywołać mogą również muszki owocowe, które dostaną się do naczynia.
UWAGA:
w przypadku ograniczonej możliwości kontroli poziomu wody w rurce, wypełnić możemy ją mniej parującą oleistą cieczą.
Do rurki dokładam uszczelkę łączącą fermentator z rurką fermentacyjną
CUKROMIERZ
Areometr (cukromierz) umożliwiający określenie zawartości cukru w brzeczce lub młodym piwie. Miernik wyskalowany jest w stopniach Blg (zakres od 0 do 24 stopni). Przy użyciu cukromierza można określić ilość alkoholu w fermentowanym winie (pomiar pośredni). Do wskaźnika dołączona jest menzurka i dokładna instrukcja obsługi zawierająca opis pomiaru zawartości alkoholu.
MIARKA DO CUKRU
Niezwykle przydatne urządzenie służące do dokładnego odmierzenia dawki cukru dodawanego do butelek z piwem przed drugą fermentacją. Miarka odmierza 2, 4 lub 6g dla ułatwienia oznaczona jest pojemnościami butelek podanymi w litrach.
kapslownica młotkowa.jpg
KAPSLOWNICA Młotkowa

Przeznaczona do kapslowania butelek kapslami o wymiarze fi 26mm. Do uderzania zaleca się stosowanie młoteczka gumowego, stawiając wcześniej butelkę np. na ściereczce w celu zamortyzowania uderzenia


KAPSLE - 100 SZT
Charakterystyka produktu:

Kapsle dopasowane są do butelek o średnicy zewnętrznej kołnierza 26 mm. Praktycznie pasują na wszystkie butelki z rodzimych ale nie tylko browarów
MIESZADŁO PIWOWARSKIE
Wykonane z tworzywa przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Pomocne w czasie przygotowywania brzeczki.
MYJKA DO BUTELEK
Niezastąpiona bardzo wygodna w użyciu, uniwersalna szczotka do mycia butelek.

 


KONCENTRAT DO WYROBU PIWA

Coopers Lager

Piwo jasne pełne o lekkim, orzeźwiającym smaku, złotawo- słomkowym odcieniu i koronkowo białej pianie. Delikatny zapach kwiatowy łączy się z subtelnym smakiem słodu i aromatycznego chmielu. Wspaniały przykład tradycyjnego australijskiego piwa wyprodukowanego z najwyższej jakości jęczmienia i tasmańskiego chmielu. Najlepiej na świecie sprzedający się zestaw do produkcji piwa domowego. Najbardziej popularnymi w naszym kraju australijskim piwem typu lager jest Foster's kosztujący niestety około 5zł za butelkę 0,5 l. :( U nas w sklepie kupisz zestaw produktów dzięki któremu takie piwo sporządzisz za rewelacyjną cenę trochę ponad 1zł za półlitrową butelkę.
Piwo typu Lager najbardziej odpowiada naszym rodzimym produkcją:
Tyskie, Żywiec, Lech, Tatra, Okocim...

Barwa:
9-10 EBC. Goryczka: 35-39 IBU.
Zawartość alkoholu w gotowym piwie około 5,2%. Zalecana temperatura fermentacji: 18-25°C.

Nie czekaj !!! Dołącz już dziś do grona piwowarów domowych.
Kup MIKRO BROWAR i sporządź sobie piwo jakie lubisz.

Sprzęt kupujesz na wiele lat, potem wystarczy dokupić dowolny zestaw surowców do produkcji 23l piwa.

 

W naszym sklepie znajdziesz ponad 100 różnych zestawów surowców do sporządzenia wyśmienitego piwa.UWAGA: Zestawy są pakowane w szary karton

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Najczęściej kupowane

Informacje

Poradniki

Producenci

Nowe produkty

Dostawcy

Tagi

Ostatnio przeglądane